Taanieli raamatu õppimine

Aastal: 2017
Reedel, 27. oktoobril kell 19.00 jätkub kõnede seeria Jeesuse elust “Jeesuse teenistuse lõpp Juudamaal”. Jh 5:16-47
Hingamispäeval, 28. oktoobril kell 11.00 Taanieli raamatu 9.ptk. “Prohveti mure ja Jumala vastus” – kõneleb Rein Kalmus.

Esimese Eesti Vabariigi ajal elanud Karl Reits ennustas, et Eesti kaotab oma vabaduse. Kuid ta lisas ka, et tuleb aeg ja vabadus saavutatakse jälle. Nõukogude ajal nähti ennustuse esimese poole täitumist. Kui palju oli aga neid, kes siiralt uskusid, et Reitsi ennustus uuest vabanemisest reaalsuses teostub?
Prohvet Taaniel lootis, et tuleb aeg ja Iisraeli pagulusaastad Babüloonias lõpevad. Paraku oli tema ka ainult inimene ja kõike Jumala poolt ilmutatut oli temalgi raske lõpuni mõista. See paine surus teda põlvedele palvetama vabaduse saabumise pärast. Jumal vastas prohveti palvele Temale omase põhjalikkusega, rääkides Taanielile maise Iisraeli vabanemisest. Kuid paralleelselt rääkis Jumal ka patuorjusesse langenud inimkonna vabastamisest Messia kaudu.

Milline oli see Jumala ja Taanieli vaheline dialoog ning milliseid üksikasju Jumal kahekordsest vabastamisest esitas, sellest mõtiskleme laupäeval, 28. oktoobril kell 11.00 Põltsamaa Adventkirikus.

Pastor Rein Kalmus

SPA Põltsamaa Kogudus

Aadress: Kreutzwaldi 1, 48105, Põltsamaa
E-mail: poltsamaa@advent.ee

Pastor Rein Kalmus
Telefon: 56652371
E-mail: rein.kalmus@advent.ee