Aastalõpumeenutused

Aastal: 2009
IMG 5218 Aastalõpumeenutused

Galeriisse

27. detsembril algusega kell 17.00 kogunesid Põltsamaa koguduse liikmed Vello ja Eha hubasesse pessa, et veeta üks jõuluhõnguline õhtu koos heade meenutustega sellest aastast.

Alustuseks illustreerisid Heldi ja Hele möödunud aastat regilauluga. Laulul olid väga andekad sõnad ning seinale ilmusid teemakohased pildid inimestest või nende tegemistest koguduses.

Vallo näitas enda tehtud huvitavaid ja professionaalseid looduspilte aastaaegade kaupa. Nii mõnigi pilt pani mõtlema Jumala väest ja ilust, mida ta meile andnud on.

Kogu õhtu oli kuidagi hingele väga kosutav ja meeleolu oli väga südantsoojendav. Loomulikult sai ka mõnusalt süüa, jutustada ja kogemusi vahetada.

Aasta kokkuvõtteks võib aga öelda, et meie koguduse liikmed on väga tublisti tööd teinud. Kogudus on näidanud end julgelt ka väljaspoole, osalenud paljudel üritustel ja saavutanud häid tulemusi laagrites, samuti korraldanud üritusi väljaspool kogudust ning muidugi ka koguduseüritused. On tehtud nii palju, et on lausa uskumatu, et kõik see on jäänud selle aasta sisse. Jussi sõnul on küsimus ka see, kas nüüd annab meie kogudusel kuhugi edasi minna.

Terve õhtu meeleolu oli väga soe ning hubane ja tore oli näha, mida kõike on suudetud selle lühikese ajaga teha. Täname Vellot ja Eha toreda õhtu ja sooja külalislahkuse eest.

Usun, et Jumalal on meie kogudusele veel nii mõndagi õpetada ja kindlasti on meil kuhu edasi pürgida.

Ilusat vana aasta lõppu ja Jumala õnnistusi!

Helena

Pühapäeval sai Põltsamaa kogudus kokku selleks, et teha kokkuvõtteid möödunud aastast. Hele oli kirjutanud toreda regilaulu ja nii laulsime end läbi terve aasta. Kuulasime ka kogudusevanemate Kaido ja Jussi mõtisklusi.

Noorte kava oli kokku pandud raamatu „Tee Kristuse juurde“ ainetel ning kõneles viisidest, mille kaudu Jumal meiega räägib. Piibel, palve, südametunnistus ja loodus on Jumala tööriistadeks meiega suhtlemisel.

Kui lapsed kingikottide krõbinat kuulsid, hakkasid nad kõik oma salmikesi ja laule meelde tuletama. Suurt rõõmu valmistas ka see, et lisaks magusale oli igas pakis ka värviküllane ning sisukas raamat. Väike Endo on siiani elevil raamatu vahel olnud plaadist, kus olid peal erinevad loodushääled. Mõistatamist on jagunud kogu perele. Suur tänu kingipakkide tegijaile!

Nüüd oli aeg oma pilgud uuesti ekraanile kinnitada. Vallo näitas aastaaruannet noorteosakonna tööst, mis lõpuks hõlmas ka kogu koguduse tööd.

Oli juba hiline õhtu, kui süütasime küünla ning seda edasi andes sai igaüks öelda midagi, mis südamel. See osa  liitis nii vanade kui noorte südamed. Ja nii nagu ka alustasime, lõpetasime tänuga Jumalale.

Kõige lõppedes võtsime kätest kinni ja tegime ühe suure ringi, mis jättis tunde, et kuigi number võib olla muutuv, siiski üksmeel on jääv.

Tänan kõiki perenaisi maitsva toidu eest.

Kui majas kõik vaikseks jäi oli päris kurb tunne…, sest hea oli koos olla!

Eha

SPA Põltsamaa Kogudus

Aadress: Kreutzwaldi 1, 48105, Põltsamaa
E-mail: poltsamaa@advent.ee

Pastor Rein Kalmus
Telefon: 56652371
E-mail: rein.kalmus@advent.ee