Noortelaager 2011

Aastal: 2011
SAM 4188 1024x768 Noortelaager 2011

Galeriisse

25.-31. juulil toimus Võrumaal Aedla talu maadel tänavune adventkoguduste noortelaager, mille peateemaks oli “Juhi mind!” ning peakõnelejaks Londonis töötav pastor Juan Carlos Patrick.

“Selle nädala alateemadeks olid küsimused, kuidas ma tean, et Jumal mind juhib ja kuidas seda ära tunda ja kuidas teada, mis Jumala plaan minu suhtes on,” selgitas liidu noortejuht ja laagri peakorraldaja Ivo Käsk.

Ivo selgitas, et sellele vanuserühmale, 15-25, kes ka sel aastal nädalapikkuses laagris osalesid, on need ühtedeks põhiküsimusteks. “Meie külalisel Juan Carlos Patrickul oli kaasas veel üks seminar, mille pealkiri oli “10 käsku kurameerimiseks” ja loomulikult läks see seminar nagu kuumale kerisele. See on jällegi üks nendest põhilistest küsimustest, millega noored tegelevad – suhted ja kaaslase leidmine ja kõik need asjad seal umber.”

Juan Carlos Patrick on pärit Dominikaani Vabariigist, kuid hetkel töötab Londonis, kus ta on paari hispaanikeelse koguduse pastor. Juan Carlos käis Eestis esimest korda 2009. aasta Kevadpidustustel kõnelemas.

“Kui Jumal annab mingi kutsumuse, siis Ta annab sellega kaasa ka mingi erilise ande ja mõistmise ja ma usun, et see on niimoodi Juan Carlosega ka,” ütles Ivo.

Ivo on lootusrikas, et head nõuanded, mis laagriseminarides kõlasid, aitavad noortel reaalsetes situatsioonides teha õigeid valikuid.
“Seda on näha noorte seas liikudes, et kui nad ka nii-öelda eksirännakutele satuvad ja teevad asju, mida nad ei peaks tegema ja teevad asju nii, nagu nad ei peaks neid tegema, siis tegelikult on nende südames rahutus ja nad tunnevad, et kui nad tahavad olla Jumala juures, siis päris nii ei saa teha. Nad kuulavad neid teemasid väga tõsiselt ja väljendavad ka väga siiralt, et nad soovivad teha asju paremini. Ma usun, et kui me nende pärast ka palume ja nad ise ka oma elu Jumala kätte annavad, siis Jumal on see, kes saab aidata ja ega seal muud ei olegi,” selgitas Ivo.

Juba aastaid noortelaagreid korraldanud noortejuht tõdes, et seekord oli tegemist parima laagriga, milles ta on osalenud. Ja põhjusena tõi välja tugevalt arenenud meeskonnatöö.

“Iga aastaga on suurenenud nende noorte hulk, kes osalevad laagri korraldamises algusest peale. Need samad inimesed, keda mõned aastad tagasi sai mööda laagriplatsi taga aetud ja korrale kutsutud. Nüüd nad korraldavad neid asju ise ja on osa protsessist. Hästi tore on ka see, et paljudest nendest noortest, kes käivad meie igal aastal neli korda toimuvatel aktiivrühma seminaridel, on saanud justkui juhtivtuumik, kes kannavad vastutust. Selle üle ongi kõige parem meel. See ei tee ainult üritust heaks, vaid on ka hea meel näha, et nad ise kasvavad ja arenevad. Siis ma vaatan neid ja lähen nuka taha ja nutan natuke rõõmust,” lisas õnnelik noortejuht Ivo.

Allikas: Meie Aeg

http://advent.ee/artikkel/38556/aedla-talus-toimus-aegade-parimaid-noortelaagreid/

Galerii: http://advent.ee/galerii/39188/noortelaager-2011/

SPA Põltsamaa Kogudus

Aadress: Kreutzwaldi 1, 48105, Põltsamaa
E-mail: poltsamaa@advent.ee

Pastor Rein Kalmus
Telefon: 56652371
E-mail: rein.kalmus@advent.ee