skip to Main Content

10896256_10205139705708287_923963913013386503_o

Möödunud aastavahetuse veetsid paljud Eesti adventnoored Rootsis ASI kongressil. Adventist-laymen’s Services & Industries (ASI) on Seitsmenda Päeva Adventistide koguduse liikmete poolt loodud organisatsioon, mille keskmes on Kristuse evangeeliumi jagamine. ASI Skandinaavia on osa üleilmsest liikumisest, kuhu kuulub inimesi väga erinevatelt elualadelt.

Tänavuse kongressi eesmärk oli aidata varustada osalejaid mõtete, ideede ja vahenditega, kuidas jagada oma usku teistega ja kuidas terviseteenistuse kaudu inimesi aidata.

Kongress toimus Rootsis Malmös 31. detsembrist 4. jaanuarini, teema oli sarnane 2014. aasta palvenädala („Vaid Kristuse meetod”) teemaga: „Kristusest tunnistamine Tema viisil!”.

Eesti esindus on aastavahetuse kongressidel osalenud kõigil kolmel korral, mil kongressi on Skandinaaviamaades korraldatud. Eestipoolne organiseerija Mariann Volkonski ütles, et kaks aastat tagasi oli osalejaid Eestist 12, eelmisel aastal 24 ja seekord 30.

Konverentsil osalejad tulid Rootsist tagasi positiivselt meelestatult ja uue inspiratsiooniga. Marianni sõnul pakubki kongress suures koguses inspiratsiooni, julgustust ja vaimulikku äratust. Gunnar Oja, kes kaks aastat tagasi ASI aastavahetuse kongressil ristiti ja kes ka sel aastal kohal käis, ütles, et konverentsile minekuga on igal aastal kaasnenud võitlus, kas minna või mitte. „Üks osa ütleb, et ära mine, võta vabalt, kuid teine hääl ütleb, et ehk peaks minema. Siiani ei ole ei ole oma valikuid kahetsenud.”

Janne Kütimaa, kes samuti sel aastal osales, peab kongressi vajalikuks, kuna see pakub usule kinnitust, julgustust ja inspiratsiooni uusi sihte seada. „Kongress on hästi mitmetahuline, selle eesmärk on varustada töötegijaid ülesannete täitmiseks. Anda ideid. Inimesed räägivad, mida nad on teinud, kuidas teinud, kuidas selle peale tulnud, mis vahendeid kasutanud. See avardab silmaringi ja tõukab isiklikule sügavamale osadusele. Eesmärk on jõuda inimesteni, et inimesed kuuleksid evangeeliumi ja Jeesus võiks peagi tagasi tulla.”

Tänavune kongress keskendus terviseteenistusele. Räägiti tervisekeskuste ja tervisepoodide rajamisest ja nende toimimisest. Mariann: „Sealt jäi meelde usk, mis inimestel on, ja see, et kuigi see tööharu on isemajandav teenistus, siis nende eesmärk ei ole teenida tulu, vaid misjonitöö. Tulu katab kulutused ja töötajate palgad. Kõik teenused on võimalikult kättesaadavad. Need lood, kuidas Jumal õnnistab, on hämmastavad.”

Kongressil oli erinevaid esinejaid, paljudele jäi eriliselt südamesse evangelist Luis R. Torrese sõnum sellest, kuidas tema kristlaseks sai. „Eriti huvitav oli kuulda tema kristlaseks saamise lugu. Suureks üllatuseks tuli välja, et enne kristlaseks saamist mängis ta bändis nimega Bill Haley and The Comets…,” ütles Gunnar.

Kongressil osalenute muljeid saab pikemalt lugeda veebruari Meie Ajast.

Allikas:advent.ee
Back To Top