skip to Main Content

Jeesus tunneb iga ema südamekoormat. Tema, kelle ema tundis vaesust ja puudust, tunneb kaasa igale vaevanägevale emale. Tema, kes käis maha pika tee selleks, et leevendada Kaananimaa naise südamemuret, tahab teha sama tänapäeva emade heaks. Teda, kes andis Naini linna lesele tagasi ainsa poja ning kes surmaheitluses ristil ei unustanud oma ema, liigutab ka tänapäeva emade kurbus. Ta lohutab ja aitab igas südamevalus.

Lapsi kasvatavad vanemad uurigu õpetusi, mida Jumal on looduse kaudu andnud. Kui te kasvataksite nelke, roose või liiliaid, kuidas te siis toimiksite? Küsige aednikult, mida ta tegi, et iga oks ja leht kasvas täisväärtuslikuks ja kauniks. Aednik räägib teile, et midagi ei saa teha kõvakäeliselt ega jõuga, sest nii võib õrnu võrseid ainult vigastada. Kasvatamine nõuab pisiasjadena näivat tegelemist ning pidevat tähelepanu. Aednik kastis maad ja varjas sirguvaid taimi tugeva tuule ja kõrvetava päikese eest. Jumala väe mõjul puhkesid kaunid õied. Järgige laste kasvatamisel aedniku meetodit. Vormige hellalt ja armastavalt oma väikeste iseloomu Kristuse iseloomu sarnaseks.

Kui Jeesus palus jüngreid, et nad ei keelaks lapsi tulemast Tema juurde, palus Ta oma järelkäijaid kõikidel aegadel — koguduse juhte, jutlustajaid, abilisi ja kõiki kristlasi. Jeesus kutsub lapsi enda juurde ja palub meid: «Ärge keelake neid!» Nad tahavad tulla, kui teie neid ei takista.

Ärge esitage oma mittekristliku iseloomuga Jeesust valesti. Ärgu takistagu teie jahedus ja karmus tulemast lapsi Tema juurde. Ärge andke neile kunagi põhjust arvata, et taevas pole meeldiv paik, kui ka teie seal olete. Ärge rääkige lastele, nagu ei suudaks nad usku mõista, ja nagu poleks lapsepõlves vaja Kristust vastu võtta. Ärge jätke muljet, et Kristuse usk on sünge usk ning nõuab loobumist kõigest, mis teeb elu rõõmsaks.

Kui Püha Vaim mõjutab laste südant, toetage Teda. Selgitage neile, et Kristus kutsub neid ja miski ei saa tuua elus suuremat rõõmu, kui see, et nad pühendavad Temale oma nooruse.

Kristus osutab lõpmatut armastust inimlaste vastu, keda Ta on lunastanud oma verega. Ta igatseb nende järele. Tema süda pole avatud ainult hästikasvatatud lastele, vaid ka neile, kes on pärinud ebameeldivad iseloomujooned. Paljud vanemad ei mõista, kuivõrd suur vastutus on neil laste iseloomu kujundamisel. Neil puudub õrnus ja tarkus kohelda õigesti eksivaid lapsi, kes on just vanemate tõttu sellised, nagu nad on. Kuid Jeesus on kaastundlik ka selliste laste vastu. Tema teab nii põhjust kui tagajärge.

Kristlik kaastööline võib aidata selliseid lapsi Kristuse juurde. Tarkuse ja taktitundega võib ta köita nad oma südame külge, julgustada ja innustada neid ning näha neis Kristuse armu läbi ümberkujundatud iseloomu. «Niisuguste päralt on Jumala riik.»

E.G.White’i raamatust “Ajastute igatsus”.

ära muretse

Telli vaimulikud mõtted oma postkasti

Suhe Jumalaga nõuab järjepidevust. Kui soovid oma postkasti sisukat vaimulikku mõtisklust ja looduspilti siis liitu meiega. Uudiskirja tellides nõustud meie privaatsustingimustega ning igal hetkel saad kirjadest loobuda.

Back To Top